środa, 18 maja 2011

Wrocławskie lotnisko przyleciało do Opola

Wrocławskie lotnisko przyleciało do Opola

Autorem artykułu jest Profit Communications



Port Lotniczy Wrocław przeniósł się do Opola? Po części tak. Wrocławskie lotnisko rozpoczyna dwutygodniową akcję informacyjną w Opolu i zaprasza na wystawę do centrum miasta. Wizyta w Opolu to część dużej kampanii regionalnej portu.

Dokąd można polecieć jesienią oraz jak zmieni się lotnisko po wybudowaniu nowego terminalu – tego wszystkiego dowiedzą się mieszkańcy Opola, oglądając kolorowe plansze, które na 2 tygodnie stanęły w centrum miasta, na ul. Krakowskiej. To część dużej akcji informacyjnej wrocławskiego lotniska, która rozpoczęła się w lipcu 2010 r., a swoim zasięgiem obejmuje rejon oddziaływania portu, czyli teren o promieniu ok. 150 km od Wrocławia.

Nieprzypadkowo na trasie regionalnego tournée znalazło się Opole. – Na rozwoju wrocławskiego lotniska zyskają nie tylko Dolnoślązacy, ale i Opolszczyzna – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Już teraz mieszkańcy Opola i okolic mogą korzystać z tanich połączeń do europejskich metropolii, za rok do ich dyspozycji będzie nowy, cztery razy większy terminal. Rozwój lotniska to także szansa na zwiększenie liczby odwiedzających Opolszczyznę, zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych – dodaje.

Opolanie znajdują się w komfortowej sytuacji – do Wrocławia mogą dojechać bardzo szybko dzięki autostradzie A4. Około 100 km, dzielące Opole od lotniska, dziś pokonują w niecałe 1,5 godziny. – Mniej więcej tyle samo zajmuje podróż samolotem do Monachium czy Liverpoolu – mówi Jarosław Wróblewski. – A gdy ukończona zostanie budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, czas dojazdu jeszcze się skróci. Wtedy ze zjazdu z autostrady do lotniska dojedziemy w kilka minut. Dla mieszkańców Opolszczyzny to bardzo dobra wiadomość.

- Niewielka odległość od lotniska oraz atrakcyjne połączenia są argumentami za tym, by planować podróże z Wrocławia – mówi Janusz Kwiatkowski, wiceprezydent Opola. – Informacje o rozbudowie portu oraz rozwoju siatki połączeń są szczególnie cenne w przypadku negocjacji miasta z inwestorami – dodaje.

Wizyta w Opolu to część czteromiesięcznego tournée Portu Lotniczego Wrocław. Do tej pory wystawę obejrzeli mieszkańcy Zgorzelca, Wałbrzycha, Świdnicy, Legnicy, Lubina, Jeleniej Góry i Bolesławca. Z Opola plansze pojadą prosto do Wrocławia, gdzie także będą pokazywane przez 2 tygodnie w centrum miasta.

Port Lotniczy Wrocław jest spółką, w której udziały mają gmina Wrocław (47,89%), Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (31,88%) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (20,23%).

Dodatkowe informacje o rozbudowie Portu Lotniczego Wrocław

Już za rok wrocławskie lotnisko otworzy nowy terminal:

Będzie cztery razy większy niż obecny. Kubatura obiektu wyniesie ponad 300 tys. m3 i będzie jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach. Będzie mógł odprawić rocznie 3,5 mln podróżnych – 2 razy więcej niż obecnie użytkowany.Będzie go można rozbudować, tak by był w stanie obsłużyć nawet 7 mln ludzi.Czterokondygnacyjny (w tym jedna kondygnacja podziemna) budynek zaprojektowało renomowane biuro architektoniczne JSK Architekci (firma zaprojektowała wcześniej lotniska we Frankfurcie, Düsseldorfie i Berlinie Schönefeld). Nowoczesna i dynamiczna architektura - najbardziej charakterystycznym elementem terminalu jest dach o powierzchni 19 tys. mkw. (ponad 2 boiska piłkarskie) w formie falujących płatów, które oddają ruch związany z podróżowaniem.Przed terminalem powstanie 16 stanowisk postojowych dla samolotów, w sumie na całym lotnisku będzie ich ok. 30.Obiekt za ok. 300 mln zł buduje polsko-niemieckie konsorcjum Hochtief.

Do dyspozycji pasażerów będzie:

Przestronna, klimatyzowana hala przylotów i odlotów (1700 mkw.) o wysokości nawet 3 kondygnacji (od 13 do 19m).8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa i 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej.Najnowocześniejszy system kontroli bagażu (w tym 2 urządzenia do precyzyjnej kontroli podejrzanych przesyłek, pracujące na zasadzie tomografu).12 gate’ów.Bezpośrednie wejście do samolotów przez rękawy łączące terminal z pokładami.Ok. 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia, usługi bankowe itd.)Podniebna kawiarnia z widokiem na płytę lotniska i pas startowy.Unikatowa restauracja z widokiem na płytę lotniska.Darmowy dostęp do Internetu. Ponad 1,1 tys. miejsc parkingowych przed nowym terminalem, na całym lotnisku będzie ich ponad 2 tys.

---

Port Lotniczy Wrocław


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz