środa, 6 sierpnia 2014

Jak wirtualnie przygotować się do zakupów w Niemczech?

Jak wirtualnie przygotować się do zakupów w Niemczech?


Autor: Aleksandra Mańka


Każdy wyjazd za granicę wcześniej czy później łączy się z wizytą w sklepie. Czy można już wcześniej przygotować sobie listę zakupów w osiedlowym niemieckim dyskoncie? Tak!


Przed wyjazdem do Niemiec warto sprawdzić, co w danym okresie można kupić ciekawego w najpopularniejszych sieciach handlowych. Wiadomo, że czekolady z okienkiem dostępne są w Aldi na bieżąco :), ale dwa razy w tygodniu (najczęściej) dostępny jest różny tematycznie, niestandardowy asortyment. Mechanizm ten znany jest również w Polsce.

Aby przygotować się do zakupów najlepiej oczywiście zajrzeć na strony internetowe danej sieci: Aldi, Lidl, Plus, Netto, Penny-Markt. Z jednej strony można sprawdzić jakie sklepy (i gdzie) znajdują się w pobliżu miejsca do którego się wybieramy, a z drugiej z góry wybrać coś do kupienia (i przygotować się finansowo). Często oferta jest różna w zależności od sklepu i konieczne jest podanie nazwy miejscowości lub kodu pocztowego (PLZ). Kod pocztowy każdej niemieckiej miejscowości można znaleźć na stronie Postleitzahl-Service.


Inne adresy popularnych sieci handlowych: Media Markt, Tchibo (oferta tygodnia taka sama jak w Polsce), Real, Galeria Kaufhof, C&A, Galeria Kaufhof.

W przypadku podróży lotniczych warto sprawdzić ofertę sklepów (również wolnocłowych) na lotniskach: we Frankfurcie, Dortmundzie, Berlinie, Düsseldorfie, czy Hamburgu.

Powyższa zasada planowania zakupów jest przydatna również jeśli ktoś zaprzyjaźniony wybiera się za granicę lub stamtąd powraca i zadaje sakramentalne pytanie "a co ci przywieźć"? Można go wtedy zaskoczyć bardzo konkretną odpowiedzią ;)

Przydatne zwroty:

Aktuelle Angebote - aktualne oferty
Preissenkung - obniżka cen
Sortiment - asortyment
Markt suchen - wyszukaj sklep
Einkaufsstätte - miejsce zakupów (konkretny sklep)
Einkaufszettel - lista zakupów
Sommerschlußverkauf / Winterschlußverkauf - wyprzedaż letnia / zimowa


Autorka używa niemieckiego na codzień, w kontaktach służbowych i do celów prywatnych. Swoje doświadczenia opisuje w blogu.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz